Logowanie

email:
hasło:

Zasady

Zasady ogólne

10 minut festiwal ma na celu promocję kultury i wszelkich aktywności związanych ze sportem, turystyką i hobby. To wydarzenie dla pasjonatów filmu oraz wszystkich zainteresowanych aktywnym trybem życia.

Filmy można oglądać i oceniać w sieci. Festiwal jest więc dostępny w każdym miejscu, o każdej porze, wszędzie tam, gdzie dociera Internet. Każdy użytkownik Internetu może mieć wpływ na jego wyniki. 3. edycja fesiwalu rozpoczyna się 18 lipca 2014 r. a przyjmowanie filmów na konkurs kończy się 31 stycznia 2015 r.

Jak w przypadku większości festiwali, nadesłane filmy oceniane są przez jury oraz publiczność. Jak w przypadku niewielu festiwali, filmy oceniają również internauci. Finał 3. edycji odbędzie się wiosną 2015 r.

Filmy zostaną ocenione w czterech kategoriach – film, wydarzenie, produkcja profesjonalna oraz amatorska.

Przyznane zostaną trzy odrębne nagrody: nagroda internautów, jury oraz publiczności.

   

 

Zasady dla autorów

W konkursie mogą wziąć udział filmy o tematyce związanej z aktywnością ruchową, sportową, ekstremalną, alternatywną, wyprawową. Dopuszcza się relacje z zawodów sportowych i wydarzeń komercyjnych, jak wyprawy, regaty, podróże, nurkowanie, itd.

Długość filmu nie może przekraczać 10 minut, a waga 500 MB. Film powinien być zapisany w jednym z następujących formatów: AVI, MOV, MPEG, DV, WMF/ASF. 

Filmy mogą zgłaszać twórcy indywidualni oraz nieformalne grupy i zespoły. Jeden autor (indywidualny lub zespół) może nadesłać maksymalnie 3 filmy. Do konkursu przyjmowane są filmy stworzone w okresie do trzech lat od daty otwarcia festiwalu. Filmy można zgłaszać od 18 lipca  2014 r. do 31 stycznia 2015 r.

O dopuszczeniu zgłoszonego filmu do konkursu decyduje komitet organizacyjny. Ma on prawo nie przyjąć filmu bez podawania powodów swojej decyzji, jeśli treść filmu odbiega od założeń festiwalu. Najlepsze filmy i przedstawione w nich wydarzenia wybiorą użytkownicy Internetu, głosując na stronie serwisu oraz publiczność i jury podczas finału festiwalu.

Autor filmów może utworzyć na stronie festiwalu własny profil, na którym udostępnia dane kontaktowe, odnośniki do swojej strony, kanału na YouTube czy Facebooka. 

 

Zasady dla użytkowników

Odwiedzając stronę festiwalu użytkownik może oceniać zgłoszone do konkursu filmy pod kątem wydarzenia, jakie przedstawiają oraz walorów artystycznych samego filmu. Na podstawie głosów użytkowników Internetu przyznana zostanie nagroda internautów.

Do czasu finału wyniki nie są ujawniane. Nie ma też możliwości komentowania filmów, ponieważ mogłoby to sugerować ocenę innym głosującym.

Finał konkursu odbędzie sie wiosną 2015 r. Dokładna data i miejsce gali finałowej podane zostaną do 31 stycznia. Do tego czasu festiwal odbywa sie w przestrzeni wirtualnej.

Podczas gali finałowej ogłoszeni zostaną zwycięzcy w głosowaniu publiczności oraz filmy wybrane przez jury. Podczas finału nagrodzone zostaną również filmy wybrane przez użytkowników Internetu.

   

 

 

 

Organizator

Patron wydarzenia

 
 

Partnerzy